0

0

+421 911 234 281 Po - Pia 8:00 - 18:00

Škoda Octavia III RS PKB-Racing Project

Škoda Octavia III RS PKB-Racing Project

Náš prvý projekt v spolupráci s youtube kanálom boostmania.sk kde sme si zobrali do parády sen každého chalupára. Poďte sa pozrieť ako to dopadlo.

Škoda Octavia III RS by PKB-Racing

V tomto príspevku by sme Vám radi predstavili náš prvý projekt, ktorý sme realizovali v spolupráci s youtube kanálom boostmania.sk. Našou úlohou bolo vybrať vhodné vozidlo a upraviť ho tak, aby boli jeho výkon a jazdné vlastnosti neporovnateľne lepšie ako pred úpravou, no a samozrejme aby aj dobre vyzeralo a bol oň záujem keďže má putovať do súťaže. Čo sa týka výberu vozidla tak v tom sme mali jasno relatívne rýchlo. Trochu ťažšie to už ale bolo s rozhodnutím ako celú úpravu poňať a na akú cieľovú skupinu ľudí sa zamerať. Do úprav tohto vozidla sme investovali nielen nespočetné množstvo hodín driny na dielni, ale aj za počítačom pri plánovaní postupu prác a pri výbere komponentov, ktoré na vozidlo použiť, aby to vo výsledku spolu všetko nielen perfektne fungovalo ale aj skvele vyzeralo. Dúfame teda, že sa nám to podarilo, že sa Vám výsledok našej práce bude pačiť a že sme našu úlohu splnili. O tom ako to celé ale nakoniec dopadne však rozhodnete vy.

Zoznam všetkých tuningových komponentov požitých na tomto projekte nájdete úplne na konci tohto príspevku.

Zoznam videí venovaných tejto úprave

Už z úvodnej fotky je asi každému jasné, že na tento projekt sme si vybrali Škodu Octavia 3 RS. Čo je z fotky ale už menej jasné je to, že sa jedná o benzínovú RS-u s automatickou DSG prevodovkou. Prečo sme zvolili práve toto vozidlo? Malo to viacero dôvodov.

Podľa nás je Škoda Octavia III RS vozidlo:
- ktoré určite netreba nikomu bližšie predstavovať.
- ktoré nezanedbateľnou mierou prispieva ku rovnováhe ako vo vesmíre tak aj na každom zraze, parkovisku či benzínovej pumpe. Na jednej strane má totiž veľkú a silnú základňu fanúšikov, ktorí ho uznávajú a buď ho sami vlastnia alebo by si ho priali vlastniť, no a na druhej strane barikády zasa stojí rovnako veľká základňa ľudí, ktorí ním pohŕdajú a je im skôr na posmech. Nech už ale patríte do hociktorého z týchto dvoch nezmieriteľných táborov, všetci hneď na prvý pohľad dobre viete o aké vozidlo sa jedná a s ničím si ho nespletiete.
- ktorého sme na Slovensku upravili najviac kusov spomedzi všetkých ostatných úpravcov.
- s ktorým máme bohaté skúsenosti či už sa jedná o úpravy alebo servis.
- ktoré je jedným s najupravovanejších ak nie tým najupravovanejším vozidlom spomedzi všetkých VW Group vozidiel na Slovensku.
- ktoré má na jednej strane dobrý základ a potenciál jazdiť naozaj rýchlo (a nie len rovno) a zároveň na strane druhej je dostatočné „zlé“ na to, aby na ňom bola cítiť každá úprava a s dobrým „kapitáňom“ za kormidlom vie potrápiť podstatne drahšie, výkonnejšie a športovejšie autá.
No a takto by sme mohli pokračovať ešte dlho...

Je nám jasné, že kopec z vás prívržencov Octavie RS si práve povedalo, že sme mali vybrať radšej naftu lebo spotreba, že sme mali vybrať radšej naftu lebo „štvorkolka“, že sme mali vybrať radšej 230-ku lebo samosvor, že sme mali vybrať radšej 245-ku lebo širší zadok a väčšie zadné brzdy, že sme mali vybrať radšej combi lebo je krajšia a má väčší kufor, že sme mali vybrať radšej manuál lebo väčšia zábava atď... Vedzte ale, že výber benzínovej 162kW verzie s DSG prevodovkou bez elektronického samosvorného diferenciálu bol cielený a pokiaľ budete čítať ďalej tak sa dozviete prečo. No a čo sa týka prívržencov iných značiek, ktorí si práve určite vložili hlavu do dlaní s povzdychom, že zase ďalšia vy****ná MB-čka a stratili tak záujem či už dočítať tento príspevok do konca alebo si pozrieť sériu videí venovaných úprave tohto vozidla by sme radi odkázali nech tomu dajú šancu, lebo podľa nás výsledok nie je vôbec zlý. Aj napriek tomu, že sa nejedná o ich milované BMW či Japonca.

Zopár údajov o vozidle:

Model: Škoda Octavia 3 RS - Sedan

Rok výroby: 2014

Motor: 2.0 TSI EA888 gen3

Prevodovka: 6°DSG (DQ250)

Výkon: 162kW / 220HP -> 285kw / 387HP po úprave

Krútiaci moment: 350Nm -> 500Nm po úprave

0-100km/h: 6.8s -> 5.2s po úprave

100-200km/h: 16.3s -> 9.5s po úprave

Dosť bolo ale obkecávačiek a poďme sa konečne venovať tomu prečo ste tu a síce zoznamu úprav a komponentov, ktoré sme na toto vozidlo použili. Všetky ostatné údaje ohľadom výkonu, jazdných vlastností a použitých komponentoch sa dozviete počas sledovania videí venovaných tejto prestavbe na youtube kanáli boostmania.sk.

Motor

Ako už bolo vyššie spomenuté, v základe sa jedná o 162kW/220HP verziu s krútiacim momentom 320Nm, ktorej sme dopriali trošku našej lásky a nehy v podobe omladzujúco-renovačno-servisnej kúry, nech to pod kapotou nie len dobre funguje, ale aj vyzerá. Pridali sme samozrejme aj trošku korenia v podobe hŕby tuningových komponentov, ktoré vo výsledku vytlačili výkon motora tesne pod hranicu 294kW/400HP a krútiaci moment na úroveň 500Nm, nech už tá jazda na 100-oktán stojí za to.

Renovácia a servis

Motor sme kompletne oholili od všetkého príslušenstva a na bloku sme nechali len hlavu valcov. Vzhľadom na okolnosti a perfektnú kompresiu nebol dôvod dávať dole hlavu valcov, pretože by sme si tým len pridali kopec roboty navyše (rovnanie hlavy, rovnanie bloku, hrubšie tesnenie pod hlavu atď...) Blok motora sme celý obrúsili pričom sme sa zbavili všetkej hrdze a strekli sme ho špeciálnou farbou na motory. Hlavu valcov sme vyčistili nech ladí so zbytkom hliníkových dielov motora, ktoré sme nechali chemicky vyčistiť do stavu krajšieho ako z fabriky. Samozrejmosťou bola aj pracná mechanická dekarbonizácia ventilov, sacích kanálov a sacieho potrubia. Priznám sa, že tak zakarbónovaný motor EA888 gen3 som ešte nevidel a to som ich už zopár robil. Bol to ozaj masaker a robota na celý deň. Vyčistili sme samozrejme aj sací kôš aj samotné olejové čerpadlo aj vŠetko ostatné čo bolo treba. Keď sme už mali všetko vypucované a náter na bloku bol už suchý začali sme motor postupne skladať a nahadzovať naň naspäť všetky komponenty. Túto časť práce na motore kedy na ňom pribúdajú buď nové alebo vynovené diely mám najradšej. Vidieť ako postupne naberá motor finálnu podobu a celý žiari novotou je fakt super. Ideálne je to samozrejme vtedy keď motor aj rovnako dobre funguje ako vyzerá. Keďže sme mali všetky diely motora nachytané tak samotné skladanie šlo rýchlo a hladko. Začali sme montážou vačkových hriadeľov, po ktorých nasledovala montáž novej sady rozvodov. Po kontrole správnosti funkčnosti rozvodového mechanizmu sme si motor zhora zavreli sviečkami a zatiaľ originálnym PCV ventilom, ktorý slúžil počas montáže len ako kryt. Ďalej sme pokračovali montážou nových snímačov a elektromagnetických ventilov, telesa olejového filtra, výmenníku tepla motorového oleja, nového termoregulátora s vodnou pumpou a hnacím remeňom, sacieho potrubia, vákuovej pumpy, palivového čerpadla a všetkých hadíc a ostatných komponentov zo sacej strany motora. Po sacej strane sme sa vrhli na výfukovú stranu kde bolo treba nahodiť len nové turbodúchadlo s príslušenstvom a pripojiť ho vodnými a olejovými hadicami ku bloku motora a štyrmi maticami ku hlave valcov. Všetky komponenty, ktoré sa na motor montovali boli samozrejme osadené novými tesneniami. Takisto boli použité aj nové skrutky a to nie len na motore ale aj na zbytku vozidla. Keď sme mali obe strany motora kompletné prišla na rad montáž kabeláže. Ako posledné sme montovali komponenty zospodu motora, čiže hliníkovú časť kľukovej skrine, olejové čerpadlo s reťazou, kryt rozvodov, novú plechovú olejovú vaňu a gufero kľukového hriadeľa. Po montáži nasledovala séria kontrol, či je všetko zložené a zapojené ako má. Kontrola prebehla bez problémov a tak sme mohli motor konečne považovať za zložený a pripravený pre opätovné spojenie s prevodovkou a následnú montáž do motorového priestoru.

Jedna malá rada pokiaľ nechcete mať motor a sací trakt plný karbónových usadenín:

- nejazdiť na 95ku ani na iný podobný hnoj, tankovať len kvalitnú 100ku

- meniť olej každých max 10000km, ale nie za Raciol z Lidla, ale za kvalitný plne syntetický olej, ktorý rozpúšťa karbónové usadeniny a udržuje tak motor čistý

- nebáť sa tomu z času na čas aj poriadne naložiť a vymiesť tak pavučiny z červeného poľa otáčkomera

- majitelia vozidiel s DSG prevodovkou začnite používať pádla pod volantom, jazdite v režime S alebo to najlepšie čo môžete spraviť je, že si necháte upraviť softvér prevodovky tak, aby motor nebol tak podtáčaný a nechodilo Vám to po meste na D-čku pomaly na voľnobežných otáčkach. Vozidlo s benzínovým motorom by malo jazdiť minimálne na 2000ot/min!     

Tuning

Vzhľadom na náš zámer, ktorým bolo zvýšenie výkonu motora, naším skúsenostiam s týmito motormi a slabinami sériových komponentov sme sa rozhodli vymeniť „zopár“ komponentov za lepšie.

Najväčší podiel na zvýšení výkonu a krútiaceho momentu má väčšie turbodúchadlo IS38 a k nemu prislúchajúca APR úprava softvéru riadiacej jednotky motora a prevodovky. O ďalšie zvýšenie výkonu ako aj o jeho stabilitu pri vysokých teplotách alebo pri ostrej jazde sa postaral APR intercooler - chladič nasávaného vzduchu. Zbytok použitých komponentov sacieho systému ako napr. airbox so vzduchovým filtrom, sacie potrubie spájajúce airbox a vstup do turbodúchadla, vstup do turbodúchadla, turbo muffler, výtlačné sacie potrubie, tlakové hadice atď. sa postarali o ďalšie navýšenie výkonu a krútiaceho momentu, lepšiu odozvu na plynový pedál, menej reštriktívnu dopravu vzduchu do motora atď. Ďalšie komponenty motora a turbodúchadla ako zapaľovacie sviečky a cievky, separátor oleja a blow off ventil ďalej navýšili výkon aj krútiaci moment a nahradili slabé sériové komponenty, ktoré pri zvyšovaní výkonu zvyknú zlyhať aby tak zabezpečili spoľahlivú funkčnosť motora.

Prevodovka

Servis

Vzhľadom na to, že sa jedná o DSG prevodovku je jej pravidelný servis oveľa dôležitejší ako pri manuálnej prevodovke. Tým samozrejme netvrdíme, že manuálna prevodovka je bezúdržbová a aj o ňu sa treba strať! Inšpekciu stavu častí prevodovky sme začali zotrvačníkom. Aj keď sa nejedná o priamu súčasť prevodovky, je to dobrý indikátor toho ako auto jazdí a či je rozbeh a radenie rýchlostí plynulé. Po kontrole zotrvačníka bolo jasné, že je na odpis a bude ho treba vymeniť za nový. Pri takom nájazde ale na to už má nárok. Obhliadka prevodovky zvonku neodhalila žiaden únik oleja ani žiaden ďalší problém, takže sme sa pustili do jej rozoberania. Začali sme vypustením oleja a vytiahnutím olejového filtra. Olej aj filter sme preskúmali pričom sme nezaznamenali nič čo by nasvedčovalo nadmernému opotrebovaniu častí prevodovky. Pustili sme sa teda do jej rozoberania z dôvodu kontroly a preventívnej výmeny spojkovej sady a montáži mechanického samosvorného diferenciálu Wavetrac. Pred montážou týchto komponentov sme skontrolovali a vyčistili vnútro prevodovky spolu s ozubenými súkolesiami. Po vložení samosvorného diferenciálu na svoje miesto sme prevodovku znova zalepili a zoskrutkovali. Následne sme do nej vložili novú spojkovú sadu, priestor pre spojkovú sadu sme utesnili tesniacim krytom, vymenili sme guferá pre poloosy za nové a namontovali sme naspäť unášače pre poloosy. Na záver bolo treba už len doliať olej a urobiť adaptáciu novej spojky. To ale bolo možné až po tom ako sme vozidlo už kompletne zložili a spojazdnili.      

Tuning

Z dôvodu celkom zásadného nárastu výkonu ale hlavne krútiaceho momentu sa bolo treba povenovať aj úprave prevodovky tak, aby bola schopná preniesť krútiaci moment nie len z kľukového hriadeľa cez spojku na ozubené súkolesia a diferenciál, ale aj ďalej cez pneumatiky až na asfalt. Môžete mať totiž na motore všetok výkon sveta, no je Vám úplne k ničomu pokiaľ ho neviete preniesť na povrch, po ktorom jazdíte. Počíta sa totiž len ten výkon, ktorý je na kolesách!

Úpravu prevodovky by sme mohli rozdeliť do dvoch hlavných kategórií - softvérovú a hardvérovú.

Softvérová - na to aby bola prevodovka resp. spojka schopná preniesť vyšší krútiaci moment sme upravili softvér v riadiacej jednotke prevodovky jeho prehratím APR softvérom, ktorý okrem iného upravil hodnoty obmedzovača prenášaného krútiaceho momentu a zvýšil tlak medzi spojkovými lamelami.

Hardvérová - podľa môjho názoru je jedným z najdôležitejších komponentov hnacieho ústrojenstva každého vozidla, ktoré má mať dobré jazdné vlastnosti samosvorný diferenciál a pokiaľ ním vozidlo nie je vybavené (má len otvorený diferenciál) tak nikdy nebude jazdiť dobre. Je pritom jedno či sa jedná o vozidlo s predným alebo zadným náhonom alebo s náhonom na všetky kolesá, všetky typy pohonu budú z inštalácie samosvorného diferenciálu profitovať. Diferenciály, ktoré používame my ako jediné spomedzi všetkých ostatných (nie lamelových) diferenciálov na trhu dokážu prenášať krútiaci moment na zaťažené koleso aj keď je druhé koleso úplne nezaťažené alebo zaťažené len veľmi málo. Príklad je jazda na okruhu a prejazd cez obrubník alebo rozjazd s tým, že jedno koleso má násobne menšiu trakciu ako druhé. Čo sa týka zbytku hardvéru prevodovky tak ten je na hodnoty, ktoré bude produkovať motor po úprave dostačujúci a netreba nič ďalšie meniť. Samozrejme, kto by chcel tak môže vymeniť spojkovú sadu a zotrvačník za silnejšie, ale treba počítať s tým, že to nie je lacná záležitosť a na hodnoty okolo 500Nm je to zbytočné.

Podvozok

Servis

Po prvotnej obhliadke stavu podvozku sme zvolili rýchli a nekompromisný proces. Všetko pôvodné s výnimkou predných tehlíc a zadnej nápravnice šlo do šrotu. Všetky ramená boli hrdzavé, silentbloky dopraskané alebo zaoxidované, takže nebolo možné nastaviť geometriu atď. Skrátka ak sa to malo urobiť poriadne a chceli sme dosiahnuť dobré jazdné vlastnosti tak všetko muselo preč. Všetky nové sériové diely, ktoré sme na podvozku použili sme z dôvody ochrany pred koróziou nechali najprv opieskovať a následne streknúť práškovou farbou. Továrenská povrchová úprava dielov podvozku bohužiaľ nie je žiadna sláva.  

Tuning

Podvozkové časti sú veľkou slabinou tohto vozidla. Ramená a nápravnice sú vyrobené z tenkého plechu, takže sa pri záťaži ohýbajú. Stabilizátory sú málo tuhé. Siletbloky sú strašne mäkké a nastavené hodnoty geometrie náprav sú tak pod záťažou úplne iné ako by mali byť. Absencia možnosti nastavovania hodnoty odklonu na prednej náprave je absolútne neprípustná. Z hľadiska jazdných vlastností sa jedná asi o tú najdôležitejšiu hodnotu celej geometrie náprav. A takto by sa dalo pokračovať ešte dlho. Vzhľadom na fakt, že sme chceli z vozidla dostať čo najlepšie možné jazdné vlastnosti pri zachovaní každodenného použitia sme sa rozhodli vymeniť všetky silentbloky na nápravách za tuhšie, ale nie tak tuhé, aby sa s nimi nedalo jazdiť každodenne. Prednú nápravnicu sme vymenili za ľahšiu a pevnejšiu vyrobenú zo zliatiny hliníka. Predné ramená sme tak isto vymenili za pevnejšie a ľahšie. Zadné ťažké a hrdzavé liatinové tehlice sme vymenili za ľahšie hliníkové, ktoré zároveň rozšírili zadnú nápravu o 30mm. Všetky ramená na zadnej náprave sme vymenili za nové a zároveň sme v nich prelisovali silentbloky za tvrdšie. Stabilizátory oboch náprav boli tak isto vymenené za tuhšie a tyčky stabilizátora za nastaviteľné. Samozrejme sme vymenili aj komplet celý podvozok za podvozok ST Suspension, ktorý okrem nastavenia výšky, tuhosti a odskoku umožňuje aj nastavovanie hodnoty odklonu aj na prednej náprave. Podvozkové časti ďalej doplnila trojica výstuh karosérie, ktorá výrazne zvýšila jej torznú tuhosť.

Brzdy

Servis

Pre brzdy platí rovnaký scenár ako pre podvozok. Všetko sériové bolo hrdzavé a súce na výmenu tak či tak, takže celý brzdový systém od brzdových trubiek ďalej šiel do šrotu. Keby boli tieto komponenty  naraz aj v perfektnom stave tak by sme ich museli vymeniť, pretože brzdy sú ďalšou slabinou tohto vozidla. Pri vyšších rýchlostiach a ostrej jazde sú podľa nás nedostatočné a tak sme sa rozhodli vymeniť ako predné tak aj zadné brzdy za podstatne väčšie, silnejšie a odolnejšie.  

Tuning

Namiesto sériových predných bŕzd s priemerom 340mm sme použili nové 380mm brzdy od Racingline, ktoré sú podstatne väčšie a výkonnejšie, no zároveň aj ľahšie. Tento brzdový kit nahrádza všetky sériové komponenty ako sú strmene, kotúče, platničky a brzdové hadice novými, ktoré pasujú na miesto pôvodných kus za kus. Jediný komponent, ktorý bolo treba upraviť je krycí plech, no ten nie je súčasťou tohto brzdového kitu. Na podporu chladenia bŕzd sme na ramená umiestnili plastové usmerňovače vzduchu, ktoré dokážu znížiť teplotu bŕzd až o 20%.

Namiesto sériových zadných bŕzd s priemerom 272mm a plnými brzdovými kotúčmi sme použili náš prestavbový kit, ktorý používa buď 310mm alebo 356mm vetrané kotúče a pasuje na miesto pôvodných bŕzd kus za kus. V tomto prípade sme použili väčšie 356mm brzdy z dôvodu, že sa jedná o relatívne ťažké vozidlo ale hlavne kvôli tomu, aby to lepšie vyzeralo a ladilo s prednými brzdami. Vymenené bolo zase všetko vrátane strmeňov, adaptérov, kotúčov, platničiek a hadíc.

Z brzdového systému teda neostalo skoro nič pôvodné. Zmes platničiek sme zvolili skôr cestnú ako okruhovú z dôvodu, že vozidlo bude pravdepodobne prevádzkované viac na ceste ako na okruhu. Tak isto sme sa trochu pohrali aj s prerozdelením brzdnej sily medzi prednou a zadnou nápravou čím sme  dosiahli lepší brzdný účinok.

Výfuk

Výfukový systém je ďalšou veľkou slabinou tohto vozidla a pokiaľ sa naozaj dobre nezapočúvate tak ani neviete, že je auto naštartované. Ani tu teda nebol scenár iný ako pri brzdách a podvozku. So starým výfukom to bol rýchli proces. Jedna spona na turbe, 2 skrutky na nápravnici a dve vzadu pri koncových tlmičoch a bolo vybavené. Výfukový systém šiel komplet celý do šrotu a to hneď z viacerých dôvodov. Prvý dôvod je, že výfukový systém už niekto menil za iný, ale pravdepodobne sa táto úprava musela vojsť do rozpočtu zhruba na úrovni jednej plnej nádrže. Teda aspoň ja by som sa ten výfuk viac peňazí nedal, pretože mal hrozný zvuk, nebol klapkový a bol na viacerých miestach netesný a komplet celý hrdzavý aj napriek tomu, že sa tváril ako nerezový. Ďalší a ten dôležitejší dôvod bol, že so sériovým výfukom by sme neboli schopní dosiahnuť výkonové parametre ako sme dosiahli, pretože sériový katalyzátor a tlmiče hluku sú ťažko priechodné a kladú tak veľký odpor výfukovým spalinám, čo má nepriaznivý vplyv na výkon motora. Ďalšie obmedzenie je priemer sériového výfukového potrubia, ktorý je pre výkon okolo 400HP tak isto nedostatočný. No a posledný klinec do rakvy pre sériový výfuk zatĺkol zvuk a absencia klapiek. Sériový výfuk je na tom so zvukom naozaj veľmi biedne, no ani tento „ladený“ výfuk nebol žiadna hitparáda. Tieto motory vedia mať s dobrým výfukom naozaj pekný zvuk a to aj napriek tomu, že sa jedná len o 2-litrový turbom preplňovaný 4-valec a tak bola výmena celého výfukového systému jediná cesta pre dosiahnutie nášho cieľa. Kompletný výfukový systém od turba až po zadné koncovky sme si nechali vyrobiť na mieru presne podľa našich požiadaviek, ktoré boli nasledovné - najlepší katalyzátor = žiaden katalyzátor, podtlakové výfukové klapky, dva koncové tlmiče, 76->70mm potrubie, nerezová oceľ, brutálny zvuk na otvorených klapkách a šepot kvetín na zatvorených klapkách. Za nás sa výfuk celkom podaril a sterilný Tesla „zvuk“ sa stal minulosťou. Táto MB-čka si teraz aj na voľnobehu pekne pradie a keď sa jej trošku pošteklí plynový pedál tak o sebe dá náležite vedieť.   

Vzhľad  

Nad vzhľadom tohto vozidla sme váhali celkom dlho no nakoniec sme sa rozhodli ísť cestou decentného vzhľadu bez nejakého do očí bijúceho polepu alebo niečoho podobného. Vzhľadu exteriéru sme pomohli doplnkami od firmy Maxton a výmenou všetkých otrasných „chrómových“ líšt a koncoviek výfuku za čierne. Spolu s čiernymi krytmi spätných zrkadiel a čiernymi doplnkami od Maxtonu to už začalo vyzerať celkom dobre. Čerešničkou na torte boli strieborné OZ disky s priemerom 19 palcov, ktoré robia ideálny kontrast ku čiernym doplnkom, červeným strmeňom a modrej farbe karosérie. Posledným detailom bude zmena pôvodných „chrómových“ znakov za tie vo farbe vozidla. No a samozrejme žiadna takáto úprava by nebola kompletná bez APR znakov na prednej maske a kufri, ktoré ešte musíme dorobiť. Celý čas sme sa snažili aby to aj pod kapotou vyzeralo reprezentatívne a preto sme sa už tak preplnený motorový priestor tuningovými komponentmi rozhodli ešte decentne doplniť o pár hliníkových doplnkov, taktiež v čiernej lesklej farbe, od firmy Racingline v podobe viečok a krytu olejového filtra.

Ako už bolo vyššie spomenuté, dúfame že sa Vám výsledok našej práce bude páčiť a že sa zapojíte do súťaže o túto nie úplne tuctovú MB-čku, ktorá nie len dobre vyzerá, ale aj jazdí.

Použité komponenty

Motor

Zapaľovacia sviečka NGK Iridium Heat-8 MQB

Zapaľovacia sviečka NGK Iridium Heat-8 MQB

NGK-Iridium-8-MQB

 

20

Skladom viac ako 5 Ks


Podvozok

APR držiak prevodovky 02Q/02M/DQ250

APR držiak prevodovky 02Q/02M/DQ250

MS100140

 

429

Posledný kus skladom

APR výplň spodného silentbloku motora - verzia 1

APR výplň spodného silentbloku motora - verzia 1

MS100141

 

109

Posledný kus skladom

PKB-Racing predná výstuha karosérie MQB ŠKODA VW AUDI SEAT

PKB-Racing predná výstuha karosérie MQB ŠKODA VW AUDI SEAT

PKB_MQB_Front_Brace

 

175

Na objednávku