0

0

+421 911 234 281 Po - Pia 8:00 - 18:00

Milltek Sport Downpipe 1. diel výfuku AUDI RS3 8V - bez katalyzátora

Milltek Sport Downpipe 1. diel výfuku AUDI RS3 8V - bez katalyzátora
Milltek Sport Downpipe 1. diel výfuku AUDI RS3 8V - bez katalyzátora
Milltek Sport Downpipe 1. diel výfuku AUDI RS3 8V - bez katalyzátora

Cena s DPH: 1 350

Cena bez DPH: 1 125

Výrobca: Milltek Sport

Kód produktu: SSXAU888

Dostupnosť produktu: Dodáme Vám do 30-tich dní

Počet

Dôkladne si overte či tento diel pasuje na Vaše vozidlo!

Milltek Sport Downpipe

Downpipe – 1. časť výfukového potrubia, ktorá sa napája priamo na turbodúchadlo. Táto časť výfukového potrubia môže alebo nemusí obsahovať katalyzátor. Z toho je teda jasné, že tento diel zásadným spôsobom ovplyvňuje emisie motora. Preto je potrebné dobre zvážiť, pre aký variant downpipe sa rozhodnete. Pre úplne všetky downpipe bez katalyzátora a pre skoro všetky downpipe so športovým Race katalyzátorom platí, že s nimi pravdepodobne neprejdete cez EK (hlavne novšie autá - norma EURO 6) a po ich inštalácii Vám môže svietiť kontrolka motora (slabá účinnosť katalyzátora). Takýto typ downpipe je určený pre kombináciu so Stage II úpravou, ktorá rieši „problém“ slabej účinnosti katalyzátora a tým pádom Vám žiadna kontrolka svietiť nebude.
Táto časť, rovnako ako aj zbytok výfukového systému, je vyrobená z kvalitnej T304 nerezovej ocele.  Vami zvolený variant si môžete vybrať v rolovacom okne hneď nad cenou produktu. Vďaka zväčšenému priemeru vedenia a menej reštriktívnemu (alebo žiadnemu) katalyzátoru prispieva k lepšiemu prúdeniu výfukových plynov, čo má pozitívny vplyv na výkon motora a to hlavne pri upravených autách. Milltek Sport Downpipe je až o 35% ľahšia ako originálna, vyrobená z ťažkej ocele. Zlepšuje a zvýrazňuje zvuk motora, avšak bez nežiaduceho dunenia. Najväčší nárast výkonu a úbytok hmotnosti možno očakávať v spojení s catback výfukom Milltek Sport alebo iným catback výfukom a úpravou riadiacej jednotky na APR Stage II, ktorú si môžete vybrať v sekcii Motor -> Chiptuning + kompletné úpravy podľa značky, modelu a typu motora Vášho vozidla.

Milltek Sport je Britská firma s viac ako 30 ročnou praxou na poli výroby a vývoja tých najkvalitnejších výfukových systémov. Výfuky Milltek sa vyznačujú použitím najkvalitnejšej T304 nerezovej ocele, použitím najmodernejších výrobných technológií a hlavne vďaka zväčšenému priemeru potrubia a free flow dizajnu aj reálnymi nárastmi výkonu za doprovodu zlepšenej zvukovej kulisy bez nežiaduceho dunenia.

Trvalá AKCIA

V prípade zakúpenia tohto produktu a dostupnosti APR úpravy pre Vaše vozidlo Vám ponúkame 5% zľavu na APR Stage I / APR Stage II úpravu riadiacej jednotky motora, ktorá zase dodá motoru potrebný výkon.

Upozornenie

Verzia bez katalyzátora je určená len pre Motorsport a vďaka absencii katalyzátora nie je povolená pre bežnú cestnú premávku!


Varianty

Milltek Sport ponúka niekoľko variantov svojich Downpipe, ktoré sa rozdeľujú na dve základné skupiny a to na downpipe s alebo bez katalyzátora a s alebo bez EC schválenia.

Základné rozdelenie downpipe:

Podľa toho či je určená pre FWD alebo AWD vozidlá

Podľa toho či obsahuje alebo neobsahuje katalyzátor

Podľa toho či má európske EC schválenie alebo nie

Podľa toho či sa dá napojiť na sériový catback výfuk alebo len na Milltek Catback výfuk


Vami zvolený variant downpipe

Druh pohonu: Pohon všetkých kolies AWD 

Prevedenie: Bez katalyzátora

EC Schválenie: Nie

Montáž na sériový catback výfuk: Áno - je možná inštalácia aj na sériový aj Milltek catback

Priemer potrubia: 76,20mm (1.5mm hrúbka steny)

Určenie:  Audi 8V RS3 2.5 TFSI 400HP Sportback (2017-2018). Pre verzie bez GPF filtra.

                 Audi 8V RS3 2.5 TFSI 400HP Sedan (2017->). Pre verzie bez GPF filtra.


Vlastnosti

Vyrobená z nerezovej ocele T304 s priemerom 76,20mm (1.5mm hrúbka steny)

Až o 35% ľahšia ako originálna downpipe - s lepším rozložením hmotnosti prispieva k lepším jazdným vlastnostiam

Nízkotlakový systém - po namontovaní reálny prírastok výkonu (maximálny prírastok v spojení s catback výfukom a úpravou riadiacej jednotky na APR Stage II)

Zvýrazňuje zvuk motora bez nežiaduceho dunenia

Vyrobené podľa štandardov riadenia kvality ISO 9001

Jednoduchá montáž